iWlkp.pl reklamy
KPP SZAMOTUŁY

11-latek doprowadził do wypadku

Policjantka, która pełni służbę w Zespole Prewencji Kryminalnej rozpoznała nieletniego, którego policja poszukiwała w związku z wypadkiem drogowym, do którego doszło na początku września. Nieletni odjechał z miejsca zdarzenia. Ustalony nastolatek został przesłuchany w charakterze nieletniego zagrożonego demoralizacją. Sprawa trafiła do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szamotułach.

Policjanci pracowali nad ustaleniem sprawcy zdarzenia, do którego doszło w dniu 8 września br. w Szamotułach przy ulicy Zamkowej. Jak wynikało, z otrzymanego zgłoszenia, młody chłopak, jadąc rowerem po drodze dla rowerów, na prostym odcinku drogi wjechał bezpośrednio przed jadącego na rowerze 73-latka, zmuszając go tym zachowaniem do gwałtownego hamowania. Mężczyzna stracił wówczas panowanie nad rowerem i przewrócił się. Nieletni odjechał z miejsca zdarzenia. 73-latek trafił do szpitala, gdzie okazało się, że doznał obrażeń, które zakwalifikowały tę sprawę jako wypadek drogowy.

 

Policjanci dotarli do nagrań z monitoringu, na których widać było podejrzewanego. Jego tożsamość jednak nadal nie była znana. Dane nastolatka ustaliła policjantka z Zespołu Prewencji Kryminalnej, która pod koniec września rozpoznała nieletniego. Okazało się, iż był to 11-letni mieszkaniec gminy Szamotuły.

 

Policjanci dotarli do chłopca i przesłuchali go w obecności opiekuna prawnego. W związku z faktem, iż miał 11 lat, został przesłuchany w charakterze nieletniego zagrożonego demoralizacją. Sprawa została przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szamotułach. To właśnie sąd zadecyduje o tym jakie środki wychowawcze zastosować wobec 11-latka.

Źródło: KPP Szamotuły/asp. Sandra Chuda

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika