Pod koniec kwietnia do Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wpłynęły materiały dotyczące dwóch wykroczeń polegających na celowym wprowadzeniu pojazdu w poślizg. Do zdarzeń doszło 29 marca oraz 11 kwietnia br. w Ostrzeszowie przy ul. Kaliskiej.
W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierującym pojazdem marki BMW był 18-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wykonując niebezpieczne manewry na drodze publicznej.
Za popełnione wykroczenia kierujący został dwukrotnie ukarany mandatami karnymi w wysokości po 5000 złotych każdy. Ponadto wobec 18-latka sporządzono dwa wnioski o ukaranie do sądu w związku z kierowaniem pojazdem bez wymaganych uprawnień.






















