iWlkp.pl reklamy
KPP GNIEZNO

20-latek utonął w jeziorze

Zdjęcie: KPP Gniezno

We wtorek 15 sierpnia 2023 roku w Jeziorze Łopienno utonął młody mężczyzna. Ciało zabezpieczono do sekcji.

- Wczoraj (15.08) dyżurny gnieźnieńskiej komendy został powiadomiony o tym, że na niestrzeżonej plaży w Jeziorze Łopienno topi się młody mężczyzna. We wskazane miejsce natychmiast skierowano policjantów, medyków oraz strażaków. Jak ustalono z plaży w Laskowie powiat Żnin około godziny 19:20 w kierunku brzegu w Łopiennie wypłynęło trzech młodych mężczyzn, mieszkańców Żydowa. W pewnym momencie jeden z nich zaczął tracić siły i wołał o pomoc. Zaraz potem zniknął pod powierzchnią wody - wyjaśnia KPP Gniezno.
 
W akcję ratowniczą zaangażowali się świadkowie tej sytuacji, którzy zareagowali natychmiast i powiadomili służby. Jeden z mężczyzn wskoczył do wody i wypłynął na pomoc, nurkował, niestety nie udało mu się odnaleźć mężczyzny wołającego o pomoc. Kolejni plażowicze za pomocą łódki i deski wyciągnęli z wody 20-latka i 21-latka, którzy towarzyszyli swojemu zaginionemu koledze. Niestety w wodzie został ich 20-letni kolega.
 
- Młodego mężczyznę, około 30 metrów od linii brzegowej odnaleźli i wyciągnęli na brzeg przybyli na miejsce strażacy. Niestety, pomimo prowadzonej reanimacji, mężczyzna zmarł. Na miejscu zdarzenia pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Decyzją prokuratora ciało 20-latka zabezpieczono do sekcji zwłok. Teraz wyjaśnianiem wszelkich okoliczności utonięcia mężczyzny zajmą się policjanci z Kłecka - podaje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.
Źródło: KPP Gniezno

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika