iWlkp.pl reklamy
KPP Wolsztyn

81-latek nie dostosował prędkości

Zdjęcie: KPP Wolsztyn

Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych doprowadziło do dachowania citroena. Zdarzenia miało miejsce we wtorek 6 lutego w okolicy Nowej Obry. Zdarzenie pomimo tego, że wyglądało groźnie nie przełożyło się na zagrażające życiu obrażenia kierowcy.

06.02.2024 r. ok. godz. 11:30 dyżurny KPP w Wolsztynie został powiadomiony o dachowaniu samochodu osobowego na drodze W 315 w okolicy Nowej Obry. Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że kierujący Citroenem C4 81-letni mieszkaniec gminy Sława, w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków drogowych stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze, a następnie doprowadził do dachowania pojazdu.

Pomocy mężczyźnie udzielili inni kierujący, którzy chwilę później znaleźli się na miejscu zdarzenia. Dzięki temu pomimo problemów mógł opuścić pojazd. Mężczyzna, jak wykazało późniejsze badanie, był trzeźwy. Obecni na miejscu ratownicy medyczni udzielili mu pierwszej pomocy. Kierujący szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń, jednakże ze względu na uraz głowy przetransportowany został do szpitala. Policjanci zastosowali wobec niego pouczenie.

Źródło: KPP Wolsztyn


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika