iWlkp.pl reklamy
KPP GRODZISK WIELKOPOLSKI

Blisko trzy kilogramy środków odurzających i psychotropowych

Zdjęcie: KPP Grodzisk Wlkp./Aleksandra Hoffmann

Dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. zatrzymali dwie osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków. W trakcie czynności zabezpieczono blisko trzy kilogramy środków odurzających i psychotropowych. Wobec zatrzymanej 34-latki zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

29 marca br. dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Grodzisk Wlkp. może przebywać osoba poszukiwana w związku z nakazem doprowadzenia.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego udali się w ustalone miejsce, gdzie zastali poszukiwanego mężczyznę. Na widok policjantów podjął on próbę ucieczki, lecz nieudolną. Zachowanie 33-latka wzbudziło podejrzenia. W mieszkaniu znajdowała się również kobieta, która była bardzo zdenerwowana wizytą policjantów. W związku z zaobserwowanym zachowaniem funkcjonariusze przeszukali mieszkanie.

W trakcie czynności w lokalu ujawniono i zabezpieczono blisko trzy kilogramy narkotyków m.in. marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy. Ponadto policjanci zabezpieczyli sporą ilość gotówki oraz biżuterię.

Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do jednostki gdzie przyznała się do posiadania narkotyków. Mężczyznę zatrzymano w celu odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim na wniosek Prokuratora Rejonowego wobec 34-latki zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. W myśl przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, kobiecie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna natomiast odbędzie zasadzona karę za inne przestępstwa.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp./Aleksandra Hoffmann

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika