iWlkp.pl reklamy
KP PSP SZAMOTUŁY

Bobulczyn: Zderzenie osobówki z ciężarówką

Zdjęcie: KP PSP Szamotuły/JRG Szamotuły

W czwartek, 15 czerwca o godz. 6.11 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i pojazdu ciężarowego na drodze wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Bobulczyn gm. Ostroróg.

Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowy OSP Bobulczyn, OSP Ostroróg, OSP Binino, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.


Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który zderzył się z pojazdem ciężarowym. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Samochód osobowy znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast pojazd ciężarowy znajdował się na skrzyżowaniu.


Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia ZRM, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.


Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo – Policja zorganizowała objazdy.
 

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (22 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: KP PSP Szamotuły/ogn. Łukasz Kawka


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika