iWlkp.pl reklamy
KPP Wolsztyn

Bójka ze śmiertelnym skutkiem. 20-latek usłyszał zarzut zabójstwa

Zdjęcie: KPP Wolsztyn

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w Nowej Wsi (powiat wolsztyński), gdzie śmierć poniósł 45-letni mężczyzna - mieszkaniec tej miejscowości. Policjanci zatrzymali podejrzewanych o udział w zajściu dwóch mężczyzn w wieku 18 i 20 lat. W chwili zatrzymania obaj znajdowali się pod wpływem alkoholu. Starszy z nich usłyszał wczoraj zarzut zabójstwa.

07.10.2023 r. ok. godz. 18:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o bójce, do której doszło w Nowej Wsi. Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Prewencji. Mundurowi ustalili, że w konsekwencji zdarzenia 45-letni mieszkaniec tej miejscowości został kilkukrotnie uderzony pięścią w twarz, a upadając na twarde podłoże doznał urazu głowy.

Wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego natychmiast przystąpił do reanimacji 45-latka. Niestety pomimo wysiłków, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Obrażeń w wyniku uderzenia przez tego samego sprawcę doznał także 37-letni mieszkaniec Nowej Wsi, który z urazem kości jarzmowej został przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala. Jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Badanie alkotestem, jakiemu został poddany wykazało 0,96 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu tj. 2,01 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi ustalili, że podejrzewany o udział w zdarzeniu mężczyzna oraz jego znajomy bezpośrednio po zajściu oddalili się pieszo w kierunku Perkowa, jednak po pewnym czasie wrócili na miejsce.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Jak ustalono byli to mieszkańcy gminy Przemęt w wieku 18 i 20 lat. W chwili zatrzymania obaj znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkotestem wykazało u młodszego z nich 1,18 mg/l (2,47 promila), natomiast u starszego 0,77 mg/l (1,61 promila). Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Pracujący na miejscu przestępstwa policjanci przeprowadzili jego oględziny, przesłuchali świadków i zabezpieczyli dowody, w tym nagranie monitoringu sklepu, przed którym doszło do zdarzenia. Na polecenie Prokuratora zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych.

W niedzielę młodszy z mężczyzn został przesłuchany w charakterze świadka, a następnie zwolniony.

Drugi mężczyzna został przesłuchany w poniedziałek (9 października) w Prokuraturze Rejonowej w Wolsztynie. Usłyszał zarzuty zabójstwa oraz spowodowania naruszenia czynności narządu ciała na okres poniżej 7 dni. Zarzucane mężczyźnie przestępstwo zabójstwa sankcjonowane jest nawet dożywotnim pozbawieniem wolności.

Źródło: KPP Wolsztyn

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika