Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała (ul. Krakowska/Strzelecka) w czwartek 4 czerwca po mszy św. o godz. 10.00, odprawionej przez Arcybiskupa Antonio Guido Filipazziego, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, wraz z Księżmi Biskupami i Księżmi Neoprezbiterami.
Procesja eucharystyczna przejdzie ulicami Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo, na Ostrów Tumski. Kazania przy trzech ołtarzach wygłosi ks. dr Piotr Szymański. Przy czwartym ołtarzu przed katedrą na Ostrowie Tumskim kazanie wygłosi Arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Po błogosławieństwie Metropolita Poznański przedstawi nowo wyświęconych księży. Na zakończenie uroczystości w katedrze poznańskiej również zostanie odprawiona Msza św.






















