iWlkp.pl reklamy
Straż graniczna

Był poszukiwany, próbował przemycić narkotyki do Irlandii

Zdjęcie: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze SG z placówki w Poznaniu-Ławicy zatrzymali Polaka, poszukiwanego przez organy ścigania za posiadanie narkotyków. W trakcie przeszukania okazało się, że 35-latek próbował przemycić do Irlandii narkotyki o wartości ponad 8 tys. złotych.

7 stycznia poznańscy funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli granicznej pasażerów lotu do Irlandii, zatrzymali 35-letniego Polaka. Mężczyzna figurował w systemach informacyjnych SG jako osoba poszukiwana przez koniński wymiar sprawiedliwości za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych i miał do odbycia zasądzoną karę czterech miesięcy pozbawienia wolności. Funkcjonariusze po potwierdzeniu aktualności poszukiwań zatrzymali 35-latka. Jakby tego było mało, w trakcie przeszukania mężczyzny poznańscy strażnicy graniczni znaleźli przy nim blisko 200 gramów narkotyków (ecstasy), o wartości ponad 8 tys. złotych oraz małą, elektroniczną wagę mogącą mu służyć do porcjowania narkotyków.

Z uwagi na fakt, że mężczyzna zamierzał wywieźć narkotyki do Irlandii, teraz grozi mu dużo większa kara więzienia, niż zasądzone dotychczas 4 miesiące pozbawienia wolności. Podejrzany usłyszał zarzuty wywozu środków odurzających lub substancji psychotropowych i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za wywóz narkotyków grozi kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5.  

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika