iWlkp.pl reklamy
PSP Ostrzeszów

Cała rodzina źle się czuła, w mieszkaniu stwierdzono obecność tlenku węgla

Zdjęcie: KP PSP Ostrzeszów

30 listopada 2023 r. o godz. 01:36 wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie informacja o braku świadomości dziecka oraz złym samopoczuciu całej rodziny zamieszkującej w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Ostrzeszowie.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie na miejsce zdarzenia zadysponował 2 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Ostrzeszowa.
 
W chwili przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej czteroosobowa rodzina znajdowała się w mieszkaniu.
 
Działania straży pożarnej polegały na przeprowadzeniu rozpoznania i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następie ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania i ewakuowali całą rodzinę na klatkę schodową. Na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego, który dokonywał medycznych czynności ratunkowych wraz z ratownikami jednostek ochrony przeciwpożarowej. Dokonano sprawdzenia atmosfery czujnikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla. Urządzenie wskazało obecność tlenku węgla w pomieszczeniu łazienki. Wyłączono kocioł gazowy oraz zakręcono główny kurek instalacji gazowej. Pomieszczenia zostały przewietrzone. Po ponownym sprawdzeniu czujnikiem wielogazowym pomieszczeń, nie stwierdzono zagrożenia. Osoby poszkodowane zostały zabrane do karetki. Kierujący działaniem ratowniczym po upewnieniu się, że zespół ratownictwa medycznego nie potrzebuje już pomocy jednostek ochrony przeciwpożarowej zakończył działania. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było uszkodzenie kotła gazowego.
Źródło: KP PSP Ostrzeszów

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika