iWlkp.pl reklamy
PSP Gniezno

Ciężarówka wjechała w samochód służby drogowej

Zdjęcie: KP PSP Gniezno

W czwartek 7 września przed godziną 10.00 na drodze S5 przed węzłem Wierzyce (powiat gnieźnieński) samochód ciężarowy wjechał w samochód techniczny w miejscu, gdzie przeprowadzano prace związane z naprawą uszkodzonej barierki. Na szczęście nie ucierpiał żaden z pracowników służby drogowej.

Do zdarzenia doszło o godz.9.35 na drodze S5 tuż przed węzłem Wierzyce w kierunku na Poznań.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy samochód dostawczy, który uderzył w pojazd techniczny wyposażony w specjalne lampy ostrzegawcze informujące kierowców o pracach na tym odcinku drogi - podaje KP PSP Gniezno.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ratowniczego. Strażacy udzielili poszkodowanemu kierowcy samochodu dostawczego kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Został on następnie przetransportowany karetką na SOR w Gnieźnie. Na szczęście nikt z pracowników, którzy naprawiali uszkodzona barierę energochłonną na tym odcinku drogi nie doznało żadnych obrażeń. W działaniach udział brały trzy zastępy z JRG w Gnieźnie oraz jeden zastęp z OSP w Łubowie. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala Policja.

Strażacy chwalą też kierowców poruszających się tą trasą za utworzenie korytarza życia.

Źródło: KP PSP Gniezno

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika