iWlkp.pl reklamy
PSP Nowy Tomyśl

Ciężarówka zniszczyła zadaszenie na stacji paliw

Zdjęcie: KP PSP Nowy Tomyśl

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek 18 grudnia ok. godz. 16.00 na stacji paliw w Miedzichowie.

W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział zastępy z PSP Nowy Tomyśl oraz OSP Miedzichowo. Samochód ciężarowy z hds (hydrauliczny dźwig samochodowy) wjechał pod wiatę stacji, uszkadzając zadaszenie. Straty są ogromne. Konieczne było sprowadzenie sprzętu do uniesienia konstrukcji, aby  ciężarówka mogła wyjechać.

Jak podaje policja, kierowca ciężarówki  nie zachował ostrożności na drodze wewnętrznej. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

AKTUALIZACJA 20.12.2023

Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zastano uszkodzony dach wiaty stacji paliw. Do zdarzenia doszło w wyniku wjazdu samochodu ciężarowego z niezłożonym żurawiem. Konstrukcja dachu oraz podpór została uszkodzona, czego następstwem było oparcie się całości dachu na samochodzie ciężarowym i przewożonym ładunku. Samochód ciężarowy przewoził agregaty prądotwórcze oraz kontener socjalny. W wyniku przechylenia się konstrukcji, uszkodzeniu uległy również dwa dystrybutory paliwa, jednak nie doszło do rozszczelnienia i wycieku oleju napędowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Ratownicy z kosza drabiny mechanicznej przy użyciu narzędzi hydraulicznych odcięli uszkodzoną wiatę od nienaruszonej części budynku stacji. Przybyły na miejsce dźwig podniósł uszkodzoną konstrukcję dachu w celu wyjazdu samochodu ciężarowego. Dalsze działania polegały na bezpiecznym i stabilnym położeniu wiaty na ziemi. Działania prowadzone były pod nadzorem inspektora budowlanego - informuje asp. Szymon Maciejewski z KP PSP Nowy Tomyśl.Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika