iWlkp.pl reklamy
Na ślubnym kobiercu

Co zrobić z dziećmi pary młodej w dniu wesela?

Nie wszystkie pary wiodą tradycyjne życie - najpierw ślub, potem dzieci. Coraz częściej spotykamy się z odwrotną sytuacją. Pamiętajmy, że dzień ślubu to dla nowożeńców wiele stresu. Jak zatem w tym dniu zapewnić opiekę dzieciom?

Oczywiście wiele zależy od wieku dziecka i jego dojrzałości. Mowa oczywiście o tych mniejszych pociechach. Starsze mają już większą świadomość i same potrafią sobie zorganizować czas, a także dłużej wysiedzieć przy stole. Jeśli planujemy zostawić dzieci pod opieką gości weselnych, nie róbmy tego! Spowodujemy tylko niepotrzebny stres, zarówno u dziecka, krewnych jak i u nas samych. Wręczanie dziecka rodzinie nie jest też kulturalnym zachowaniem. Najbliżsi są w końcu zaproszeni na ślub, a nie wynajęci do opieki nad maluchem.

 

Pomoc niani

Dużo lepszym pomysłem będzie wynajęcie niani, która podczas wesela zaopiekuje się naszym dzieckiem. Zapewni mu nie tylko atrakcje, ale także będzie czuwać nad jego bezpieczeństwem i nad tym, aby nie przeszkadzało za bardzo rodzicom. Pamiętajmy, że załatwienie opiekunki musi obywać się z odpowiednim wyprzedzeniem, musi to też być osoba, którą dziecko zna już jakiś czas, aby czuło się komfortowo w jej towarzystwie. Jeżeli mamy do czynienia z kilkumiesięcznym dzieckiem, opiekunka powinna być bardzo doświadczona i przede wszystkim musi mieć zapewniony pokój, gdzie będzie mogła położyć dziecko spać. Dobrze jest też być w stałym kontakcie z nianią. Zwłaszcza, jeśli dziecko jest małe i częściej będzie spało, niż przebywało na sali. Wówczas rodzice będą o spokojniejsi, co wpłynie na ich dobrą zabawę.

 

Animatorki

Pary coraz częściej nie tylko dla swoich, ale także dla dzieci gości weselnych, decydują się na zatrudnienie animatorek, które zajmą dzieci zabawą. Dobrze jest wybrać takie, które posiadają doświadczenie i mają pedagogiczne wykształcenie. A jeśli nie, to warto podpytać, jak często ma do czynienia z dziećmi i zajmują się organizacją zabaw. Profesjonalne animatorki mają bowiem swoje akcesoria. Dzięki nim dzieci się nie nudzą się, gdy są pod opieką.

Zostawiając dziecko pod opieką opiekunki, nie zapomnijmy uszykować wszystkie niezbędne rzeczy, takie jak pieluchy, jedzenie, ubranie na zmianę itp.

 

 

 

Czytaj również

iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika