iWlkp.pl reklamy
Na ślubnym kobiercu

Czego oczekiwać od fotografa na weselu?

Zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie, do której powinno wracać się z przyjemnością, uśmiechem i wzruszeniem. Wybierając dobrego fotografa i spisując z nim profesjonalną umowę unikniemy rozczarowań.

Przed wyborem fotografa konieczne jest ustalenie i zdecydowanie, jak ma wyglądać ślubna pamiątka i w jakim stylu utrzymana ma być sesja zdjęciowa. Swoją wizję należy mu przedstawić, a każdy szczegół najlepiej zawrzeć w umowie. Zostawianie pomysłu na sesję wyłącznie fotografowi nie jest najlepszym pomysłem. Trzeba pamiętać, że każdy ma inny gust. By mieć pewność, że zrozumiemy się ze specjalistą, jasno określmy swoje stanowisko i oczekiwania, dzięki temu nikt nie będzie rozczarowany. Przy okazji nie można mieć za złe fotografowi, że jedni goście mają więcej zdjęć, a inni mniej. Trzeba pamiętać, że w głównym kręgu zainteresowań takiej osoby jest parkiet, bo tam dzieje się najwięcej. A przecież nie wszyscy lubią się przez cały czas bawić.

 

W umowie spisany powinien zostać też termin oddania zdjęć. Dobry fotograf nie ma na głowie tylko jednego wesela, dlatego jeśli mają być dobre, wielu nowożeńców będzie musiało uzbroić się w cierpliwość. Często efekt pracy należy obrobić w programie komputerowym. A warto dodać, że podczas jednego wesela fotograf jest w stanie zrobić kilka tysięcy zdjęć. Nie wszystkie trafią do pary młodej. Zatem, próżne są życzenia, by ślubne pamiątki w postaci zdjęć dotarły do „młodych” tydzień po weselu!

 

 

 

 


Czytaj również

iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika