iWlkp.pl reklamy
Poradnik

Czy warto zainwestować w oczyszczacz powietrza?

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima. I choć pogoda zaskakuje nas na każdym kroku i jeszcze zdarzają się ciepłe dni, to ogrzewanie w domach działa już pełną parą. Niestety, nie wszyscy przestrzegają zasad i palą często materiałami, które są bardzo trujące dla zdrowia człowieka.

Nawet, jeśli sami ogrzewamy mieszkanie w sposób mało inwazyjny dla zdrowia, to nie da się ukryć, że nie unikniemy zetknięcia ze smogiem, który zimą pojawia się niemal na każdym kroku. A nieprzyjemny zapach czuć w domu nawet przy zamkniętych oknach. Z pomocą przychodzi modny ostatnio oczyszczacz powietrza.

 

Jest to urządzenie, które ma za zadanie filtrować powietrze i usunąć z niego wszystkie zanieczyszczenia, które są niezdrowe. Chodzi głównie o alergeny, brzydkie zapachy, a nawet roztocza. Oczyszczacz działa cicho, więc nie będzie przeszkadzał w domu, gdzie mieszkają małe dzieci lub w nocy, gdy śpimy. To urządzenie ma wbudowany wentylator, który zabiera powietrze do środka i następnie je filtruje. Niektóre modele można kupić z dodatkową funkcją jonizacji i nawilżenia powietrza, które pozwolą uniknąć wielu problemów np. z oddychaniem i ze snem. Oczyszczacz świetnie sprawdzi się również w domu, gdzie są palone papierosy. Urządzenie szybko wyeliminuje nieprzyjemny zapach i zlikwiduje szkodliwe substancje zawarte w dymie.

 

Urządzenie ma wiele pozytywnych funkcji, wadą może być natomiast cena urządzenia. Niektóre modele mogą kosztować nawet 2 000 zł. Są oczywiście tańsze. Ponadto, co około pół roku (w zależności od wybranego modelu) trzeba wymieniać filtr.


Czytaj również

iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika