iWlkp.pl reklamy
Na ślubnym kobiercu

Dekorujemy salę weselną

W zależności od sali i indywidualnego gustu udekorowanie sali weselnej może być zarówno bardzo proste, jak i bardzo trudne. Nie zawsze starcza budżetu na wynajęcie specjalistów, a czasem to państwo młodzi mają swoją wizję, którą chcą wykorzystać.

Dekorowanie sali najczęściej przy pomocy przyjaciół może być naprawdę dużą frajdą. Znacznie łatwiej będzie, jeśli już na etapie wyboru sali o tym pomyślimy. Gdy planujemy samodzielnie dekorować pomieszczenie, postarajmy się wybrać ładną salę, dzięki temu nie będzie ona wymagać wielkiej pracy. Wówczas wystarczy zaledwie parę elementów dekoracyjnych, by ceremonia wyglądała ładnie.

 

W zależności od tego, w jakim stylu ma odbyć się wesele, mamy mnóstwo rodzajów dekoracji do wykorzystania. Począwszy od papierowych, przez szklane, po metalowe…

 

Jeśli chodzi o papier mogą to być winietki z tektury z np. ażurowymi wycięciami, które będą miały za zadanie wskazać miejsce usadzenia gości. Na stołach mogą pojawić się dekoracje z origami. Kolejnym pomysłem jest szkło, sprawdzą się tu różnego rodzaju słoiczki, ozdobne szklaneczki, świeczniki, butelki.

 

Metalowe ozdoby natomiast to rozwiązanie dla tych, którzy chcą wyróżnić się nietuzinkowym weselem. Najczęściej takie detale są wystrojem ceremonii w stylu boho. Sprawdzą się tu wiaderka, lampiony, dzbany. Takie dekoracje wprowadzą w wiejski klimat.

 

Również drewno jest popularne wśród dekoracji weselnych. Należą do nich doniczki, tabliczki z imionami gości, figurki, miłosne napisy, itp. To ekologiczny materiał, jednak po weselu raczej będzie bezużyteczny.

 

Wszystko zależy od naszej wizji i od gustu. Fajne są również duże balony, które w środku mają konfetti i imiona pary młodej. Standardowym rozwiązaniem są też świeże kwiaty.

 

Aby wesele było spójne i nie było zbyt wyzywające, spokojnie zastanówmy się, w jakim klimacie chcemy, aby było utrzymane. Łączenie stylów jest dobre, ale wymaga wprawnej ręki. Niewiedza może skutkować zbyt dużą ilością elementów, co może budzić niesmak.


Czytaj również

iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika