iWlkp.pl reklamy
KMP POZNAŃ

Driftował na oczach policjantów

Zdjęcie: KMP Poznań

Policjanci z poznańskiej grupy Speed z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli „driftera”. Mężczyzna nie spodziewał się, że tuż za zakrętem trafi na radiowóz policyjny. 20-latek otrzymał wysoki mandat oraz zakaz dalszej jazdy, a także stracił dowód rejestracyjny za brak wymaganego oświetlenia pojazdu.

W ubiegłym tygodniu, kiedy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu pełnili służbę w rejonie poznańskiego Nowego Miasta, zbliżając się do skrzyżowania na ulicy Gospodarskiej, zauważyli na drodze niebezpieczny manewr w wykonaniu kierowcy BMW.

Otóż, kamera zamieszczona w policyjnym radiowozie zarejestrowała, jak młody kierujący celowo wprowadził swój pojazd w poślizg, czym spowodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu.  

 

W trakcie kontroli okazało się również, że auto nie ma obowiązkowego wyposażenia pojazdu w postaci świateł stopu. Kontrola funkcjonariuszy zakończyła się dwoma mandatami w wysokości 2 tys. złotych, 10 punktów karnymi, zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego za tę usterkę oraz zakazem dalszej jazdy.

 

Źródło: KMP Poznań/mł.asp. Marta Mróz

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika