iWlkp.pl reklamy
PSP Oborniki

Dwie osoby zginęły w wypadku po czołowym zderzeniu osobówek

Zdjęcie: KP PSP Oborniki/mł. bryg. Leszek Walczak, mł. ogn. Piotr Burda

12 stycznia 2024 r. o godzinie 16:38 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych marki Renault Megane oraz BMW E90 na 78. kilometrze drogi wojewódzkiej nr 178 na wysokości miejscowości Lipa - Wojciechowo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 178 z niewyjaśnionych przyczyn doszło do czołowego zderzenia 2 samochodów osobowych marki Renault Megane oraz BMW E90. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca BMW a jego pasażer zmarł w szpitalu w Obornikach. W BMW podróżowała jeszcze jedna osoba, która przed przybyciem JOP opuściła pojazd przy pomocy osób postronnych i wymagała udzielenia pomocy medycznej. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego została przetransportowana do szpitala w Obornikach. W osobowym renault podróżowała jedna osoba i wymagała udzielenia pomocy medycznej. Osoba poszkodowana po wydobyciu z pojazdu została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego a następnie przetransportowana do szpitala w Szamotułach. Na czas prowadzenia działań ruch na drodze został wstrzymany w obu kierunkach. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Prokurator.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanych osób przy pomocy sprzętu hydraulicznego i udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu zasilania w pojazdach, oświetleniu terenu akcji, wstrzymaniu ruchu na drodze wojewódzkiej w obu kierunkach. Po zakończeniu czynności przez Prokuraturę oraz Policję działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu usunięcia pojazdów przez pomoc drogową, usunięciu elementów karoserii z drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z powierzchni jezdni.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało 6 zastępów w sile 27 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Źródło: KP PSP Oborniki/ mł. bryg. Leszek Walczak


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika