iWlkp.pl reklamy
Dom

Gdy brak miejsca na garderobę

Własna garderoba to marzenie niejednej osoby, myśl o pomieszczeniu tylko na ubrania jest wizją, jak z bajki. Co zrobić, gdy brakuje miejsca na dodatkowy wolny pokój? Warto zastanowić się nad zabudowaną szafą, która co prawda jest dużo mniejsza, ale pełni te same funkcje.

Zabudowane szafy cieszą się dzisiaj wielką popularnością. Takie rozwiązanie pozwala na efektywne zagospodarowanie przestrzeni. Szafa może być zarówno mniejsza, jak i większa w zależności od indywidualnych potrzeb. Sprawdzi się również, gdy chcemy ukryć wnękę w ścianie. Typów szaf do zabudowy jest naprawdę wiele. Możemy również postarać się o dodatki takie jak półki, drążki wieszakowe, oświetlenie czy inne ozdoby.

 

Drzwi, to kluczowa sprawa...

Zabudowana szafa w większości przypadków wyróżnia się przesuwnymi drzwiami. Mogą być one aluminiowe lub stalowe. Pierwszy system umożliwia wykonanie drzwi przejściowych np. między pomieszczeniami. Są one jednakowe z obu stron. Można również wykonać skośne drzwi np. w zabudowie poddaszy. Taki system świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach wyższych, niż standardowe.

Z kolei stalowe są zdecydowanie tańsze od aluminiowych, jednak również mogą się pochwalić wysoką jakością. Można wybrać drzwi: przesuwne, składane, uchylne, składano-przesuwne, przesuwno-podwieszane.

 

Szafa na zamówienie

Wszystkie zabudowane szafy są robione na zamówienie. Każdy element jest oddzielnie wyceniany dla klienta. Często doświadczony projektant bezpłatnie zaprojektuje i wyceni zabudowę. Podczas projektowania indywidualnie ustala się cenę i dowolnie modyfikuje jej wygląd. Szafy mogą przybierać różne kształty, kolory.

 

Zalety i wady szaf zabudowanych

Przede wszystkim zaletą szafy zabudowanej jest fakt, że szafę można zamówić na wymiar. Meble świetnie pasują do wnętrza, dzięki temu idealnie można zagospodarować niewykorzystaną wcześniej przestrzeń. Dodatkowo mogą one być zagospodarowane aż po sufit, gdzie możemy przechowywać mniej używane rzeczy.

 

Szafa wnękowa nie będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią często zmieniać aranżacje. Jest ona zamontowana na stałe i nie ma możliwości przesuwania jej. Często również można się spotkać z awarią drzwi. Przed odbiorem szafy warto więc sprawdzić, czy pracują tak jak powinny.

 

Szafa wnękowa czy wolnostojąca?

Chcąc kupić szafę dużo osób zastanawia się nad wolnostojącą lub wnękową. Która będzie lepsza? Wszystko zależy od klienta. Nie da się ukryć, że to zabudowana szafa daje nam więcej możliwości. Jest ją jednak trudniej zamontować, niż szafę tradycyjną. Cena także działa na niekorzyść szafy wnękowej. Tradycyjna jest dużo tańsza, bardziej praktyczna, ponieważ można ją przenosić. Natomiast szafy wnękowe są dużo bardziej komfortowe w domach o różnych metrażach.


Czytaj również

iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika