iWlkp.pl reklamy
iPomagamy

„Gramy dla Igora” - koncert charytatywny w Poznaniu

W środę 25 października w klubie Blue Note w Poznaniu odbędzie się koncert charytatywny, którego celem jest zebranie funduszy na leczenie artysty fotografika Igora Drozdowskiego. Igor zmaga się z glejakiem.

PRZYDATNE LINKI:

 
WYDARZENIE koncert charytatywny 
CEL zebranie fundusze na leczenie artysty fotografika Igora Drozdowskiego
CZAS 25.10.23 - środa, o godz. 19.00
MIEJSCE klub Blue Note, Poznań
BILETY dostępne na miejscu, w dniu wydarzenia, jako 
cegiełki wsparcia leczenia Igora Drozdowskiego 
- sugerowana składka to 50 pln lub wg uznania
ORGANIZATOR Komitet społeczny: Przyjaciele dla Igora Drozdowskiego
NUMER ZBIORKI PUBLICZNEJ 2023/4330/KS
NAZWA I CEL ZBIÓRKI Pomoc, leczenie i rehabilitacja Igora 
 
 
 
'Gramy dla Igora’ - celem wydarzenia, na którym zagrają m.in. Krzysztof Antkowiak, który już jako dziecko stał się gwiazdą wykonując hit ‚Zakazany owoc', Michał Kowalonek (lider Snowman i były wokalista Myslovitz), Wojtek Hoffman (legendarny gitarzysta legendarnego Turbo) i Bolo Pietraszkiewicz (Stare Dobre Małżeństwo) jest zebranie funduszy na leczenie związanego z Poznaniem od 30 lat artysty fotografika Igora Drozdowskiego i wsparcie go w trudnej życiowej sytuacji w jakiej znalazł się po tym, gdy zdiagnozowano u niego glejaka mózgu. 
 
Koncert odbędzie się 25.10.23 o godzinie 19.00 w klubie Blue Note w Poznaniu, a cegiełką wejścia będzie darowizna w wysokości 50 pln przeznaczona na pomoc dla Igora. 
 
Wydarzenie uświetni wystawa zdjęć autorstwa Igora Drozdowskiego, przedstawiająca niezwykłe portrety wybitnych postaci ze świata sztuki - polskich muzyków i ludzi filmu, m.in. Tomasza Stańki, Macieja Maleńczuka, Soyki, Justyny Steczkowskiej, Jana AP Kaczmark czy Jana Nowickiego. 
 
W ramach udziału w finansowej zrzutce organizowanej na rzecz Igora w celu pokrycia kosztów leczenia i codziennego funkcjonowania w chorobie część powyższych prac, a także fotografii ze świata mody, w którym Igor uchodzi za twórcę  potrafiącego nadać sesjom komercyjnym rangę sztuki, będzie dostępna na miejscu w formie nagród oferowanych w ramach serwisu zrzutka.pl
A już teraz serdecznie zachęcamy do wpłat na rzecz Igora w serwisie zrzutka.pl
link do zrzutki: https://zrzutka.pl/8dt65w 
 
Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu i do wsparcia Igora Drozdowskiego nie tylko swoją obecnością, ale i hojnością - tam gdzie medycyna staje się bezradna, tam potrzeba przyjaciół i ludzi dobrego serca. 
A jako, że drugą wielką artystyczną pasją Igora Drozdowskiego pozą fotografią jest muzyka, tego wieczoru na scenie Blue Note pojawią się przyjaciele i artyści, z którymi Igor współpracował i z którymi tworzył muzykę:
 
 
IGOR DROZDOWSKI - więcej o artyście 
 
Urodzony w Olsztynie, od ponad 30 lat związany z Poznaniem, fotograf, muzyk, kompozytor, artysta. Ukończył studia na Wydziale Towaroznawstwa Akademii Ekonomicznej. Szybko jednak zdał sobie sprawę, że jego zawodowa kariera musi być związana z jego pasją jaką stała się w jego życiu fotografia. Ta pasja wprowadziła Igora do szeroko pojętego świata mody. Przyglądał się pracy najlepszych fotografów modowych. Zafascynowany pięknem pracował z modelkami i projektantami z różnych stron świata. Realizował sesje zdjęciowe m.in. w Los Angeles, Paryżu, Seulu, Sankt Petersburgu, Szanghaju i Mediolanie. Przez szereg lat był akredytowanym fotografem na konkursach Miss Polski i Miss Supranational. Modelki z jego fotografiami w portfolio pracują z powodzeniem na całym świecie. W Polsce jego zdjęcia można było podziwiać w licznych magazynach, między innymi Viva, Elle, Pani, Uroda Życia, Machina, Exclusive, Gentleman, Fashion. Współtworzył także Magazyn Take Me, dla którego przygotowywał wyjątkowe zdjęcia okładkowe.
 
Eksperymentuje z kadrem i kompozycją, szuka niebanalnych rozwiązań, bawi się kolorem i światłem. Często podkreśla, że najlepsi fotografowie są także malarzami i sam stara się tę malarskość zaakcentować w swoich pracach, nadać zdjęciom głębi. Igor dąży do uszlachetniania fotografii modowej tak, aby tworzyć dzieła wychodzące poza ramy komercyjnych zdjęć reklamowych.
 
Twórczość Igora - inspirowana starszymi od fotografii dziedzinami sztuki - charakteryzuje często powracający motyw kobiety ofelicznej, kobiety w ekstazie, oniryczna aranżacja przywołująca na myśl prerafaelickie obrazy. Opowieści Igora są ulotne i zwiewne, z pogranicza urojenia i wspomnienia, ta charakterystyczna dla wielu jego prac efemeryczność przywołuje na myśl sen, który rozpływa się w naszej pamięci po przebudzeniu. Kobiety reprezentują tu siłę – żywioł równie piękny co niebezpieczny – wabią nas jak mityczne syreny. 
 
Igor jest artystą interdyscyplinarnym, nieograniczonym sztywnymi ramami jednego medium. Jego kadry są malarskie, umuzycznione, teatralne, a ponadto nie są jedynie martwym wycinkiem rzeczywistości - snują opowieści, czasem zupełnie odrealnione, a czasem dobrze nam znane, tańczą i grają, nie zastygają w bezruchu. 
 
Gdy Igor nie zajmuje się fotografią modową, portretuje ludzi kultury i sztuki, zwłaszcza związanych ze światem muzyki, która od zawsze była jego drugą wielką miłością, sam gra i komponuje. Całym sobą żyje w kulturze, fascynują go ludzie kreatywni, ludzie, dzięki którym możemy doświadczać i przeżywać, wewnętrznie się rozwijać i wzbogacać duchowo. Czarno-biała sesja portretowa poświęcona ludziom szeroko rozumianej sceny artystycznej jest hołdem dla kreatorów. Widzimy tu osobistości takie jak Tomasz Stańko, Jan Nowicki, Jan AP Kaczmarek, Soyką, Maciej Maleńczuk, Justyna Steczkowska i wielu innych, a każdą fotografię wyróżnia unikatowy charakter, nastrój, który Igor potrafił uchwycić i w ten sposób odmalować osobowość i temperament każdego z artystów. To, co ich łączy to żądza tworzenia i moc poruszania – wywoływania ludzkich emocji. Prace Igora są zapisem jego wrażliwości na wszystko, co piękne.
 
 
Poniżej wybrane zdjęcia, których autorem jest Igor. Można na nich zobaczyć m.in. Justynę Steczkowską, Macieja Maleńczuka, Tomasza Stańko czy Stanisława Soykę.
Źródło: Komitet społeczny: Przyjaciele dla Igora Drozdowskiego


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika