iWlkp.pl reklamy
KPP Gniezno

Groził, że wysadzi mieszkanie

Na 3 miesiące trafił do aresztu 47-latek, podejrzany o kierowanie gróźb pozbawienia życia wobec partnerki oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa na mieszkańców kamienicy poprzez wyrwanie pieca gazowego i usiłowanie podpalenia go. Mężczyzna był nietrzeźwy.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło pod koniec kwietnia 2023 roku w jednym z mieszkań kamienicy znajdującej się na osiedlu Grunwaldzkim w Gnieźnie.

Nietrzeźwy 47-latek wpadł w złość, uszkodził telewizor, zaczął grozić bliskim pozbawieniem życia, a następnie wyrwał piec gazowy znajdujący się w łazience. Na tym nie koniec, agresor chwycił zapalniczkę i zaczął krzyczeć, że wysadzi mieszkanie. Jeden z członków rodziny wyrwał mu zapalniczkę, następnie na miejsce wezwano służby. Na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy, którzy zakręcili odpływ gazu i wody, a pracownicy Pogotowia Gazowego, którzy naprawili instalację gazową.

Sprawca po ataku agresji opuścił mieszkanie. Policjanci zatrzymali 47-latka na jednej z głównych ulic niedługo po zdarzeniu. Był pijany.

Zatrzymany, z uwagi na problemy zdrowotne przez kilka dni przebywał w szpitalu. Po jego opuszczeniu został zatrzymany, a prokurator przedstawił mu zarzuty dotyczące kierowania gróźb pozbawienia życia wobec partnerki oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa na mieszkańców kamienicy poprzez wyrwanie pieca gazowego i usiłowanie podpalenia go.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec 47-latka środka zapobiegawczego i zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie.

Źródło: KPP Gniezno

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika