iWlkp.pl reklamy
Zdrowie

Jak ochronić się przed kontuzją?

Problemy ze stawami dotyczą wielu osób. Tych, które prowadzą wyłącznie siedzący tryb życia, a także osoby aktywne w każdym wieku.

Nie bez powodu, nawet u sportowców pojawiają się kontuzje. Najczęściej są one spowodowane złym przygotowaniem do tak dużej aktywności fizycznej oraz zbyt dużym przeciążeniem stawów. Przy sporym wysiłku fizycznym często młode osoby są bardziej narażone na kontuzje.

 

Najpopularniejszym sposobem na zabezpieczenie się przed urazem jest rozgrzewka. Ma ona na celu rozgrzanie mięśni i stawów i przygotowanie do dalszych ćwiczeń. Gdy w poszczególnych partiach mięśni, podczas rozgrzewki będzie doskwierał ból, warto wykluczyć tę część ciała z dalszego treningu.

 

Kolejnym elementem, który może uchronić przed niechcianym bólem jest odpowiednia dieta. Nie powinno zatem zabraknąć nienasyconych kwasów tłuszczowych, które odżywiają maź stawową. Dodatkowo powinno się spożywać żelatynę. Przy częstych ćwiczeniach dobrze jest też pomyśleć o profesjonalnych suplementach, które odżywiają stawy zaraz po treningu.

Ważny jest też odpoczynek i sen, zwłaszcza po treningu. Dodatkowo osoby mające siedzący tryb pracy, powinny regularnie wstawać od biurka i robić przerwy oraz pamiętać o prawidłowej postawie podczas pracy.


Czytaj również

iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika