iWlkp.pl reklamy
KPP PIŁA

Jechał w centrum miasta popijając piwo

Zdjęcie: KPP Piła/st. sierż. Magdalena Mróz

Policjanci z pilskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który jadąc rowerem popijał piwo. Przeprowadzone badanie wykazało, że 29- latek miał w swoim organizmie blisko promil alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

 

 

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w centrum Piły. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w pewnym momencie zauważyli jadącego na rowerze mężczyznę z puszką piwa w ręce. Jak się później okazało rowerzysta zaczął pić alkohol jeszcze przed rozpoczęciem podróży, natomiast kontynuował już w jej trakcie. Dodatkowo jechał jednośladem po przejściu dla pieszych.

Mieszkaniec Piły był bardzo zdziwiony na widok policjantów z drogówki. Badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że mężczyzna w swoim organizmie miał blisko promil alkoholu. 29- latek został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych .

Od początku roku pilscy policjanci zatrzymali już 215 nietrzeźwych kierujących. Były to zarówno osoby poruszające się pojazdami mechanicznymi, jak i niemechanicznymi. Pamiętajmy, że konsekwencje takiej jazdy mogą okazać się o wiele bardziej tragiczne, ponieważ będąc pod wpływem alkoholu realnie zagrażamy bezpieczeństwu nie tylko własnemu, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Piła/st. sierż. Magdalena Mróz
- Fotorelacja -


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika