Zatrzymywanie osób poszukiwanych przez organy ścigania to jedno z priorytetowych zadań policji. Osoby popełniające czyny zabronione, które próbują uniknąć odpowiedzialności karnej, są regularnie namierzane i zatrzymywane przez poznańskich policjantów.
Nie inaczej było 13 maja, kiedy to policjanci z Komisariatu Policji Poznań-Północ zatrzymali w ciągu jednej doby pięć osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Wspólne działania funkcjonariuszy Referatu Patrolowego oraz dzielnicowych zaowocowały odnalezieniem mężczyzn, którzy mieli do odbycia, w aresztach lub zakładach karnych, zaległe wyroki.
Zatrzymani próbowali uniknąć kary m.in. za stalking (uporczywe nękanie), zniszczenie mienia, kradzieże oraz posiadanie narkotyków. Wśród tych osób znalazł się również cudzoziemiec, który nie dopełnił spoczywającego na nim obowiązku opuszczenia polskich granic. Mężczyzna ten został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy przeprowadzą dalszą procedurę deportacyjną. Rekordzista wśród zatrzymanych tego dnia miał do odbycia wyrok wynoszący 163 dni pozbawienia wolności.






















