iWlkp.pl reklamy
KPP PIŁA

Kierowca ciężarówki z dwoma promilami. Doprowadził do kolizji, wjechał do rowu i uderzył w drzewo

Zdjęcie: KPP Piła/st. sierż. Wojciech Zeszot

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z KPP Piła zatrzymali 61-letniego kierowcę pojazdu ciężarowego z naczepą, który najpierw doprowadził do kolizji z innym pojazdem, a kilkaset metrów dalej wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna miał w swoim organizmie dwa promile alkoholu.

W czwartek 16 lutego bieżącego roku, w godzinach wieczornych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zostali wezwani do kolizji na trasie DK11, w której jadący od strony Piły pojazd ciężarowy marki Renault z naczepą zderzył się lusterkiem bocznym z innym samochodem ciężarowym jadącym z naprzeciwka.

Funkcjonariusze, którzy obsługiwali kolizję zostali pilnie wezwani do następnego groźnego zdarzenia kilkaset metrów dalej. Okazało się wówczas, że tuż przed miejscowością Krępsko ten sam kierujący stracił panowanie nad swoim pojazdem, zjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. 61-letni mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci natomiast wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło podejrzenia mundurowych. Mężczyzna miał w swoim organizmie dwa promile alkoholu.

61-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego został zatrzymany. Mężczyzna odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji i niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale przede wszystkim za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

W piątek w godzinach porannych usuwane były skutki tej kolizji. Na czas działań odcinek DK nr 11 pomiędzy Piłą, a Jastrowiem był zablokowany - zobacz też: 

Usuwanie skutków kolizji, czasowa blokada DK11

.

Źródło: KPP Piła/st. sierż. Wojciech Zeszot


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika