Policja Ostrzeszów

Kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce. Kobieta zabrana do szpitala

Kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce. Kobieta zabrana do szpitala
Zdjęcie: KPP Ostrzeszów

W czwartek 28 maja 2026 roku ok. godz. 14:30 w miejscowości Giżyce w powiecie ostrzeszowskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Kierująca osobówką trafiła do szpitala.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, 64-letnia mieszkanka gminy Grabów nad Prosną, kierując pojazdem marki Hyundai, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na oznakowanym skrzyżowaniu, doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Scania wraz z naczepą, którym kierował 39-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Kierująca samochodem osobowym kobieta została przetransportowana do szpitala w Ostrzeszowie. Policjanci zatrzymali jej również uprawnienia do kierowania pojazdami. Oboje kierujący byli trzeźwi. Na miejscu funkcjonariusze wykonali czynności procesowe w kierunku wypadku drogowego - wyjaśnia asp. sztab. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP Ostrzeszów.







Czytaj również

iWlkp.pl reklamy
WALBET

iWlkp.pl reklamy
LAGWOOD2

iWlkp.pl reklamy
PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN