iWlkp.pl reklamy
KPP ŚRODA WIELKOPOLSKA

Kobieta skracała sobie drogę do domu przez las. Napadł ją nieznany jej mężczyzna

Zdjęcie: KPP Środa Wlkp.

Policjanci z Posterunku Policji w Nowym Mieście nad Wartą (powiat średzki) zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który wyrwał z rąk torebkę 60-letniej kobiecie. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed Sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawiania wolności.

29 czerwca br. policjanci z Nowego Miasta nad Wartą podczas służby patrolowej o godzinie 15:50 otrzymali informację od dyżurnego średzkiej komendy o kradzieży, jaka miała miejsce w miejscowości Krzykosy. Na miejscu policjanci przeprowadzili rozmowę i dowiedzieli się, że 60- letnia mieszkanka gminy Krzykosy wracała do domu leśną drogą, był to skrót prowadzący do jej domu, z którego często korzystała. W pewnym momencie od tyłu podszedł do niej nieznany mężczyzna i wyrwał jej torebkę z rąk, w której znajdowały się dokumenty, pieniądze oraz telefon komórkowy. Na miejsce zdarzenia wezwano Przewodnika z psem służbowym, a także pracowali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Sprawę utrudniał fakt, że na miejscu nie było monitoringu.

Dzielnicowi z Nowego Miasta nad Wartą nie poddawali się i już następnego dnia uzyskali informację, że sprawcą kradzieży może być jeden z mieszkańców gminy Krzykosy. 48-letni mężczyzna przyznał się do dokonania czynu oraz wskazał miejsce, gdzie porzucił skradzioną torebkę. Łączna kwota zaboru rzeczy wyniosła około 750 złotych.

Odzyskane przez funkcjonariuszy mienie wróciło do właścicielki.

48-latkowi postawiono zarzut dokonania w szczególnie zuchwały sposób kradzieży torebki. Zgodnie z art. 278a par. 1 kodeksu karnego, za to przestępstwo sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Środa Wlkp.

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika