iWlkp.pl reklamy
KAS

Kolejni zatrzymani w sprawie nielegalnych wyrobów tytoniowych, zabezpieczono m. in. narkotyki i zagłuszacze

Zdjęcie: KAS

Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) zatrzymały kolejne 5 osób podejrzanych o produkcję i przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono m.in. marihuanę, kokainę, blisko 170 tys. zł w różnej walucie, biżuterię, samochody oraz zagłuszarki GSM i GPS. Jest to kontynuacja sprawy z końca 2022 r. Na jednej z posesji w Nowej Soli zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów oraz zatrzymano 7 osób, w tym obywateli Mołdawii. Papierosy bez polskich znaków akcyzy przemycane były z Polski do m.in. Niemiec, Danii, Czech i tam wprowadzane do obrotu.

Nad sprawą pracowali funkcjonariusze KAS z Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu, CBŚP i Zollfahndungsamt Berlin-Brandenburg.

Pod koniec maja 2023 r. na terenie woj. lubuskiego i dolnośląskiego funkcjonariusze zatrzymali kolejnych 5 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W mieszkaniach, domach oraz innych obiektach użytkowanych przez podejrzanych, funkcjonariusze znaleźli m.in. marihuanę, kokainę, biżuterię, zegarki oraz pojazdy warte ok. 350 tys. zł. Zabezpieczono także urządzenia do zagłuszania i wykrywania sygnału GSM i GPS. Funkcjonariusze przejęli gotówkę w różnej walucie o równowartości blisko 170 tys. zł.

Aktualnie w śledztwie jest 15 podejrzanych, u których zabezpieczono ok. 20 mln szt. papierosów różnych marek. Gdyby nielegalne wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, szacowane straty budżetu państwa wyniosłyby ponad 23,5 mln zł.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze przedstawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karno-skarbowych.

Wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Źródło: KAS

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika