iWlkp.pl reklamy
Policja Złotów

Kradł książki. Był poszukiwany przez dwie prokuratury

Zdjęcie: KPP Złotów/asp. Damian Pachuc

Ujęty przez pracownika sklepu mieszkaniec gminy Złotów miał na koncie liczne kradzieże sklepowe. Był poszukiwany przez dwie prokuratury, a w miejscu swojego zamieszkania ukrył ponad 100 książek, które wcześniej ukradł z sieciowej księgarni. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

29 stycznia 2024 roku dyżurny złotowskiej jednostki został powiadomiony o ujęciu przez pracownika marketu w Złotowie mężczyzny. Miał on ukraść napój energetyczny oraz artykuły przemysłowe.

Funkcjonariusze skierowani na miejsce ustalili, że mężczyzna klika dni wcześniej również był w tym sklepie, nie został jednak wtedy zatrzymany, a mógł również dokonać kradzieży. Po sprawdzeniu i przeanalizowaniu monitoringu, okazało się, że przypuszczenia pracownika były słuszne, gdyż 34-latek wyszedł ze sklepu nie płacąc za zabrany towar.

Ujętego mężczyznę sprawdzono w policyjnych systemach informatycznych, gdzie okazało się, że na swoim koncie ma liczne kradzieże sklepowe. Ponadto był poszukiwany przez dwie prokuratury w związku z kradzieżami książek w sieciowych księgarniach na terenie Polski. Mieszkaniec gminy został zatrzymany i doprowadzony do złotowskiej jednostki.

Dalsze czynności wykonane na terenie gminy Złotów, w miejscu jego zamieszkania, doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia ponad 100 książek, które pochodziły z sieciowej księgarni.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież cudzej rzeczy ruchomej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Złotów/asp. Damian Pachuc


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika