iWlkp.pl reklamy
Z policji

Kradli samochody w całej Wielkopolsce. Po co im były maski?

Zdjęcie: Wielkopolska Policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku kradzieży pojazdu. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli m.in. urządzenia służące do łamania elektronicznych zabezpieczeń pojazdów.

Kryminalni z Sekcji d/w z Przestępczością samochodową Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu od pewnego czasu rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów na terenie całej Wielkopolski.

Ustalili, że jednym ze sprawców jest mężczyzna, który w przeszłości był wielokrotnie zatrzymywany przez policjantów za kradzieże pojazdów. Okazało się, że nie było to dla niego żadną przeszkodą, aby kontynuować swoją przestępczą działalność.

- 23 sierpnia na terenie poznańskich Jeżyc policjanci zatrzymali ustalonego 41-latka oraz jego 29-letniego towarzysza, na gorącym uczynku kradzieży pojazdu marki Kia o wartości 65 tysięcy złotych. Właściciel nie zdążył się zorientować, że jego auto zostało skradzione. O tym fakcie dowiedział się od policjantów - podają poznańscy mundurowi.

Kryminalni przeszukali samochód, którym przyjechali sprawcy. Był to osobowy citroen skradziony w Poznaniu na początku czerwca. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli m.in. urządzenia służące do łamania elektronicznych zabezpieczeń pojazdów. W miejscach ich zamieszkania, na terenie Poznania i powiatu poznańskiego, kryminalni zabezpieczyli części od dwóch skradzionych samochodów marki Kia oraz dwa pojazdy marki Kia i Hyundai, które były oferowane do sprzedaży na portalach aukcyjnych. W mieszkaniu jednego z sprawców policjanci zabezpieczyli także maski, które prawdopodobnie były wykorzystywane podczas kradzieży.

Wszystkie zabezpieczone części oraz pojazdy zostaną poddane ekspertyzie przez biegłego z dziedziny mechanoskopii.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży samochodu i na wniosek prokuratora decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.

- Policjanci zajmujący się tą sprawą gromadzą materiał dowodowy, który w przyszłości może stanowić podstawę do przedstawienia podejrzanym kolejnych zarzutów. Według ustaleń śledczych podejrzani zajmują wysokie miejsce w hierarchii środowiska złodziei samochodowych działających w Wielkopolsce - wyjaśniają funkcjonariusze.

Za kradzieże pojazdów kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: wielkopolska policja


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika