SOK

Leżał na torach, nadjeżdżał pociąg. Funkcjonariusze SOK uratowali mężczyznę

Leżał na torach, nadjeżdżał pociąg. Funkcjonariusze SOK uratowali mężczyznę
Zdjęcie: SOK

Poznańscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie, kładąc się na torach kolejowych. 52-latek został ściągnięty z torowiska tuż przed nadjeżdżającym pociągiem Kolei Wielkopolskich, a następnie przewieziony do szpitala.

18 maja br., około godziny 22:50, do komendanta zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu zadzwonił dyżurny Lokalnego Centrum Sterowania. Pracownik PLK S.A. poinformował o osobie znajdującej się na czynnym torze. Ustalono, że mężczyzna wcześniej w ostatniej chwili uciekł przed nadjeżdżającym pociągiem POLREGIO.

- Na wskazane miejsce skierowano patrol SOK. Po przeszukaniu terenu funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę leżącego na torach. Natychmiast ściągnęli go z torowiska - tym razem tuż przed nadjeżdżającym pociągiem pasażerskim relacji Poznań Główny - Krzyż. Szybka i zdecydowana interwencja zapobiegła tragedii. 52‑latek oświadczył, że zamierzał odebrać sobie życie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję. Mężczyzna został przewieziony do szpitala - podaje st. insp. Piotr Żłobicki ze Straży Ochrony Kolei.


Źródło: SOK/st. insp. Piotr Żłobicki




Czytaj również

iWlkp.pl reklamy
WALBET

iWlkp.pl reklamy
LAGWOOD2

iWlkp.pl reklamy
PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN