18 maja br., około godziny 22:50, do komendanta zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu zadzwonił dyżurny Lokalnego Centrum Sterowania. Pracownik PLK S.A. poinformował o osobie znajdującej się na czynnym torze. Ustalono, że mężczyzna wcześniej w ostatniej chwili uciekł przed nadjeżdżającym pociągiem POLREGIO.
- Na wskazane miejsce skierowano patrol SOK. Po przeszukaniu terenu funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę leżącego na torach. Natychmiast ściągnęli go z torowiska - tym razem tuż przed nadjeżdżającym pociągiem pasażerskim relacji Poznań Główny - Krzyż. Szybka i zdecydowana interwencja zapobiegła tragedii. 52‑latek oświadczył, że zamierzał odebrać sobie życie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję. Mężczyzna został przewieziony do szpitala - podaje st. insp. Piotr Żłobicki ze Straży Ochrony Kolei.






















