iWlkp.pl reklamy
Na ślubnym kobiercu

Loki na głowie panny młodej

Która panna młoda nie marzy o tym, aby mieć jedyną, niepowtarzalną kreację i przepiękną fryzurę?

Z czym kojarzy się panna młoda? Niewątpliwie z białą suknią, urodą i wdziękiem. A to wszystko powinna zagwarantować dobrze dobrana kreacja, dodatki , odpowiedni makijaż i …fryzura.


Zanim przystąpisz do wybierania fryzury, pamiętaj o kilku sprawach, dzięki którym znajdziesz idealne dla siebie uczesanie:

  • jeśli Twoja suknia i bukiet są jak z bajki, fryzura ślubna powinna być prosta i naturalna. I na odwrót - jeśli wybrałaś suknię skromną, to możesz pozwolić sobie na bardziej strojną fryzurę
  • wykorzystaj do ułożenia fryzury stroiki, wstążki, świeże bądź sztuczne kwiaty. Potrafią zmienić zwykły kok w wyrafinowaną fryzurę ślubną
  • loki nakręcaj na grube wałki, W umyte włosy wetrzyj piankę do modelowania. Pasma nawijaj na wałki pod spód, aż do ich nasady. Po wysuszeniu głowy ściągnij wałki, a loki leciutko rozciągnij palcami
  • jeśli na co dzień nosisz krótkie włosy lub półdługie, możesz sobie je przedłużyć przy pomocy treski z włosów naturalnych albo sztucznych. Takie treski kupisz w dobrym salonie fryzjerskim, w którym dobiorą idealny odcień. Dzięki treskom włosy można układać na różny sposób. Koszt naturalnych to ok. 500 zł, natomiast sztucznych od 20 do 70 zł

 

Wciąż modne są tzw. półupięcia, czyli loki połączone z warkoczami. I co ważne – z przewagą żywych kwiatów. Słynne niegdyś koki obecnie wybiera się znacznie rzadziej. Wśród chętnie preferowanych stylizacji są klasyczne fryzury dla kobiet o długich włosach, podkreślające rysy twarzy, ładny profil i smukłą szyję. Włosy można wówczas uczesać na bok, oddzielić grzywkę, zrobić stylowy przedziałek. Długie włosy dają zresztą sporo możliwości stylizacyjnych.

 

Zawsze bardzo efektownie będą się prezentować fantazyjne loki. Półdługie i długie pasma zmienione w burzę loczków wywołają odpowiedni efekt. Do loków świetnie pasuje puszysta, kręcona grzywka, sięgająca brwi. Mocno skręcone loki są bardzo wytrzymałe.

Warto też wziąć pod uwagę modny kucyk, który pasuje do każdego kształtu twarzy. Ładnie eksponuje jej rysy – podkreśla kości policzkowe i lekko zaostrza kontury, a przy tym znakomicie odmładza. Długie włosy wysoko zaczesane w kucyk są znów na topie. Nic dziwnego, bo kucyk to bardzo prosta, wygodna i praktyczna fryzura, która idealnie nadaje się na wesele.

 

Wiele kobiet lubi i dobrze się czuje we włosach o długości do ramion. W takim przypadku możliwości modelowania również jest niemało. Trzeba jednak pamiętać, aby fryzurę na wesele utrwalić mocnym lakierem, dzięki czemu przetrwa niejeden taniec. W krótkich pasmach w męskim stylu panna młoda także może wyglądać kobieco. Dodatkowego uroku dodadzą uczesaniu fale wyczarowane palcami. Należy wtedy nałożyć piankę, wysuszyć włosy, ugniatając je palcami, i wmasować wosk.
 

Trzeba też pamiętać o ozdobach do włosów na wesele – kwiatach, wstążkach, spinkach, opaskach. Nawet bardzo prostym fryzurom ślubnym można nadać olśniewający wygląd, np. wpinając we włosy żywy lub sztuczny kwiatek albo przewiązując ozdobną wstążką wysoko spięty koński ogon. Możliwości jest naprawdę bez liku. Można zdecydować się na diadem, ozdobne grzebienie, motylki i ozdobne ważki, pióra czy nawet stylowy kapelusz.


Czytaj również

iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika