iWlkp.pl reklamy
KP PSP SZAMOTUŁY

Mężczyzna spadł z rusztowania. Na miejsce wezwano LPR

W poniedziałek, 6 lutego o godz. 12.00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o upadku mężczyzny z rusztowania oraz konieczności zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR w miejscowości Niewierz gmina Duszniki.

Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, OSP Niewierz, OSP Podrzewie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja, natomiast dyżurny SKKP w Nowym Tomyślu do zdarzenia zadysponował zastępy OSP Lwówek i OSP Brody.


Dodatkowo na miejsce zdarzenia został wysłany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali poszkodowanego mężczyznę po upadku z rusztowania z urazem głowy, który znajdował się na pierwszym piętrz budowanego budynku.
W trakcie przeprowadzonego rozpoznania 
ustalono, że do zdarzenia doszło w miejscowości Bródki, gm. Lwówek, powiat nowotomyski.

 

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej wspólnie z ratownikami ZRM, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowa LPR, w pierwszej kolejności pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki pogotowia ratunkowego, następnie do śmigłowca LPR.


Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Puszczykowie.


W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony do jednostki.


W działaniach ratowniczych brało udział 7 zastępów (30 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja z powiatu szamotulskiego i nowotomyskiego oraz śmigłowiec LPR.
 

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: KP PSP Szamotuły/ogn. Łukasz Kawka

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika