iWlkp.pl reklamy
KPP GNIEZNO

Miał około 100 fałszywych banknotów

Zdjęcie: KWP Poznań/Anna Osińska/IL

Policjanci prewencji zatrzymali 36-letniego mieszkańca Rogowa, który zapłacił za drobne zakupy w markecie fałszywym banknotem 20-złotowym. Przy mężczyźnie, w samochodzie i w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli jeszcze około 100 fałszywek oraz zabezpieczyli sprzęt na którym podrabiane były pieniądze. Za podrabianie pieniędzy i wprowadzanie fałszywych banknotów do obiegu grozi łączna kara nawet do 25 lat więzienia.

W czwartek (23.03.2023 r.) wieczorem 36-letni mieszkaniec Rogowa udał się do jednego z marketów w Gnieźnie. Za zrobione drobne zakupy próbował zapłacić fałszywym banknotem, który wzbudził podejrzenia pracownika sklepu. Na miejsce zostali wezwani policjanci. Mężczyznę przewieziono do komendy. Podczas przeszukania zatrzymanego, jego samochodu i mieszkania policjanci znaleźli jeszcze około 100 fałszywek w postaci banknotów o nominałach 10, 20, 50, 100 i 200 złotych oraz zabezpieczyli sprzęt, na którym mężczyzna wytwarzał fałszywe banknoty.

36-letniemu mieszkańcowi Rogowa prokurator przedstawił zarzuty. Banknoty zabezpieczone zostały jako dowód w sprawie.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył, że chciał zaimponować posiadaniem pieniędzy przed kolegami i do końca nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował środek zapobiegawczy wobec podejrzanego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za wprowadzanie do obiegu fałszywych środków płatniczych grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast podrabianie pieniędzy jest zbrodnią, grozi za to kara nawet do 25 lat więzienia.

Źródło: KWP Poznań/Anna Osińska/IL
- Fotorelacja -


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika