iWlkp.pl reklamy
PSP Szamotuły

Motocykl uderzył w znak, nie żyją dwie osoby

Zdjęcie: KPP Szamotuły, OSP Otorowo

W sobotę, 24 czerwca 2023, przed godz. 6:00 w miejscowości Dęborzyce (powiat szamotulski) doszło do śmiertelnego wypadku, w wyniku którego zginęły dwie osoby podróżujące motocyklem.

W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział zastępy z PSP Szamotuły, OSP Otorowo, OSP Podrzewie, OSP Pniewy, policja oraz ZRM.
 
- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali motocykl marki Suzuki, który prawdopodobnie uderzył w znak drogowy i wjechał do rowu. Dwie osoby poszkodowane znajdowały się w pobliskim rowie, jednej osobie pomocy medycznej udzielał funkcjonariusz Policji. W tym samym czasie co pierwszy zastęp SP na miejsce zdarzenia przybył ZRM i Policja. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej wspólnie z ratownikami ZRM (resuscytacja krążeniowo-oddechowa), rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku. Niestety obrażenia, których doznał kierujący oraz pasażer były na tyle poważne, że obydwoje zmarli na miejscu zdarzenia - informuje ogn. Łukasz Kawka z KP PSP Szamotuły.

Według wstępnych ustaleń policji motocykl uderzył w znak drogowy, a następnie wjechał do roku. Zmarli mieli 40 oraz 42 lata.

- Około godziny 5.26 doszło do wypadku na drodze W187 w miejscowości Dęborzyce. Na miejscu policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący motocyklem marki Suzuki na łuku drogi zjechał na prawą stronę, uderzył w znak drogowy i zjechał do rowu. Niestety obrażenia, których doznali kierujący oraz pasażer były na tyle poważne, że obydwoje zmarli na miejscu zdarzenia. Motocyklem podróżowali mieszkańcy Kaźmierza w wieku 42 oraz 40 lat. Policjanci ustalają, który z nich kierował. Funkcjonariusze na miejscu wykonali oględziny, szkic miejsca zdarzenia oraz pozostałą niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację. Przyczyny wypadku będą wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa - podaje KPP Szamotuły.

Źródło: KP PSP Szamotuły/ogn. Łukasz Kawka, KPP Szamotuły


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika