iWlkp.pl reklamy
KPP SZAMOTUŁY

Najechał na tył poprzedzającego go pojazdu. Był nietrzeźwy

Zdjęcie: KPP Szamotuły

Zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej usłyszał kierujący volkswagenem tiguanem. Mężczyzna w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa został zatrzymany, a gdy wytrzeźwiał przesłuchali go dochodzeniowcy. Grozi mu kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

W dniu 26 listopada br. po godzinie 19.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na ul. Dworcowej w Szamotułach. Na miejscu funkcjonariusze zastali uczestników oraz świadków zdarzenia.

Z policyjnych ustaleń wynikało, iż mieszkaniec Szamotuł, który kierował samochodem marki Volkswagen Tiguan nie zdążył w porę zahamować i najechał na tył peugeota 508, który w wyniku uderzenia przemieścił się i najechał na tył peugeota 308. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Jak się okazało, podejrzany o spowodowanie kolizji znajdował się pod wpływem alkoholu. Podejrzenia zgłaszających potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości. 41-latek miał aż 1,82 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany. Gdy wytrzeźwiał został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jest też podejrzany o spowodowanie kolizji drogowej.

Postępowania w sprawie o przestępstwo oraz w sprawie o wykroczenie są w toku. Podejrzanemu grozić może kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Źródło: KPP Szamotuły/st.asp. Sandra Chuda

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika