W piątek, 17 stycznia, Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że w śremskim szpitalu przebywa pacjent, który prawdopodobnie został pobity.
Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 13 stycznia br., w mieszkaniu w Śremie, spotkało się dwóch kolegów. Z mężczyznami była także partnerka jednego z nich. Mężczyźni spożywali alkohol, a następnie doszło między nimi do szarpaniny. Silniejszy okazał się starszy z mężczyzn, 33 - letni śremianin, który kopał po całym ciele i uderzał swojego 31 – letniego kompana, także mieszkańca Śremu. W efekcie następnego dnia, 14 stycznia, 31- latek z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.
W związku z takimi ustaleniami, jeszcze w dniu zgłoszenia, czyli 17 stycznia, policjanci ze śremskiej Grupy Realizacyjnej zatrzymali 33-letniego napastnika, który trafił do policyjnego aresztu.
19 stycznia, podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym.
Sprawa jest w toku.






















