iWlkp.pl reklamy
KPP GNIEZNO

Napadli na listonosza. Chcieli zabrać pieniądze

Zdjęcie: KPP Gniezno

W miniony piątek na jednej z ulic Gniezna dwóch mężczyzn napadło na listonosza, chcąc ukraść torbę z pieniędzmi.

Do rozboju doszło w piątek, 23 czerwca br. przed południem.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy  na listonosza roznoszącego pocztę na ulicy Wyszyńskiego w Gnieźnie napadło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Pokrzywdzony został uderzony w twarz i był kopany po głowie. Napastnicy zamierzali wyrwać mu torbę z pieniędzmi. jednak gdy to im nie wyszło, zabrali należący do niego telefon, po czym uciekli z łupem w ręku.

Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń i po opatrzeniu medycznym został zwolniony do domu.

Powiadomieni o napadzie policjanci kryminalni z Gniezna ruszyli do poszukiwań sprawców. Zaangażowano także przewodnika z psem tropiącym. Skrupulatna analiza nagrań oraz operacyjne ustalenia jeszcze tego samego dnia doprowadziły stróżów do dwóch mężczyzn w wieku 35 i 25 lat. Okazało się, że sprawcy rozboju mieszkają w Gnieźnie.

Mężczyźni podejrzewani o dokonanie przestępstwa zostali zatrzymani. Jak się okazało są oni dobrze znani organom ścigania, z uwagi na szereg dokonanych wcześniej przestępstw.


W sobotę zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury celem przedstawienia zarzutu rozboju.
W niedzielę, 25 czerwca br. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie.

Źródło: KPP Gniezno

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika