Nielegalne wyścigi uliczne to niebezpieczne zjawisko występujące w wielu miastach. Polegają na rywalizacji kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego i narażają życie innych uczestników ruchu. Niestety, także na ostrowskich drogach pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy traktują ulice jak tor wyścigowy.
Wydział Kryminalny ostrowskiej komendy aktualnie prowadzi sprawę związaną między innymi z wykrywaniem oraz zwalczaniem zjawiska nielegalnych wyścigów ulicznych na terenie powiatu ostrowskiego.
Podczas swoich dotychczasowych działań funkcjonariusze ustalili, że m. in. na początku kwietnia br. na terenie miasta doszło do spotkania grupy osób organizującej nielegalne wyścigi, w trakcie którego miały miejsce niebezpieczne rajdy.
Policjanci namierzyli nieodpowiedzialnych kierowców i 6 oraz 7 maja dokonali ich zatrzymań. Byli to mężczyźni w wieku od 19 do 23 lat - mieszkańcy powiatu ostrowskiego, ostrzeszowskiego oraz krotoszyńskiego.
Trzem z nich zostały przedstawione zarzuty związane z uczestnictwem w nielegalnych wyścigach pojazdów mechanicznych a jednemu ich organizacja. Wszystkim zatrzymano prawo jazdy.
Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.
Ostrowska policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w związku z nielegalnymi wyścigami.






















