iWlkp.pl reklamy
KPP ŚRODA WIELKOPOLSKA

Nieletni miłośnicy graffiti spowodowali straty na ponad 15 tys. zł

Zdjęcie: KPP Środa Wlkp.

Policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. ustalili dwóch nieletnich „grafficiarzy”, którzy w kwietniu b.r. zniszczyli elewację średzkiego przedszkola „Tęczowa Kraina” oraz przejście należące do „Kina Baszta”. Nieletni za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Środzie Wlkp. - III Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Średzcy policjanci w kwietniu przyjęli zawiadomienie o zniszczeniu mienia należące do przedszkola „Tęczowa Kraina”. Młodzi mężczyźni pomalowali parapety i ściany budynków farbami w sprayu. Właścicielka złożyła stosowane zawiadomienie, a dzięki dostarczonemu nagraniu z monitoringu sprawcy szybko zostali rozpoznani przez funkcjonariuszy z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii.

Tego samego dnia na portalu społecznościowym „Kino Baszta” udostępniony został post informujący o uszkodzeniu elewacji w przejściu do kina. Średzcy funkcjonariusze skontaktowali się z zarządcami budynku od których przyjęli wniosek o ściganie i ukaranie sprawców zdarzenia.

Okazało się, że sprawcami w obu przypadkach byli ci sami nieletni- 12-latek i 16-latek. Młodzi mieszkańcy powiatu średzkiego dokonali zniszczeń na łączną kwotę ponad 15 tysięcy złotych.

Teraz sprawa znajdzie swój finał w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Środzie Wlkp.

Źródło: KPP Środa Wlkp.


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika