Marianka Mroczeńska - 25-latek nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu hulajnogą elektryczną
Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 8:00 w Mariance Mroczeńskiej.
- Kierowca Peugeota, 25-letni mieszkaniec Marianki Mroczeńskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu hulajnogą elektryczną małoletniemu. Badanie stanu trzeźwości 25-latka wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia nieletni został zabrany przez ZMR do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim - wyjaśnia mł. asp. Anita Wylęga, oficer prasowy KPP Kępno.
Sprawca wypadku został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.
Donaborów - 47-latek na hulajnodze elektrycznej doprowadził do zderzenia
Następnie około godziny 18:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji, do której doszło w Donaborowie. Gdy funkcjonariusze udali się na miejsce, ustalili okoliczności zdarzenia i sprawdzili stan trzeźwości jego uczestników.
- Jak się okazało, jadący hulajnogą elektryczną 47-letni mieszkaniec gminy Baranów, wykonał nieprawidłowy manewr skrętu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia tylnego z kierującym pojazdem marki Opel, którym kierował 60-letni mieszkaniec gminy Łęka Opatowska. Badanie kierującego hulajnogą na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że miał ponad 2 promile - podaje mł. asp. Anita Wylęga, oficer prasowy KPP Kępno.
Mężczyzna został ukarany dwoma mandatami karnymi za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji.






















