iWlkp.pl reklamy
KPP ZŁOTÓW

Nietrzeźwy motocyklista doprowadził do wypadku

Zdjęcie: KPP Złotów/asp. Damian Pachuc

Mężczyzna, który w czwartek 28 września 2023 spowodował wypadek na DK11 był pod wpływem alkoholu. Posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W zdarzeniu ucierpiał on sam i teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

W czwartek 28 września 2023 roku po godz. 11.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na DK11 w okolicy miejscowości Kruszki. Ze zgłoszenia wynikało, że miało tam dojść dojść do zderzenia się motocykla z pojazdem.

Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia ustalili, że mieszkaniec gminy Okonek, kierując motocyklem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi Iveco, w wyniku czego doprowadził do zderzenia się pojazdów. Motocyklista wraz z pasażerem, spadł na jezdnię, a jednoślad został przepchnięty kilka metrów. W zdarzeniu ucierpiał tylko 54-letni kierowca motocykla, który z obrażeniami ciała, został przetransportowany do szpitala. W trakcie wykonywania z nim czynności mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu, co sugerowało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Od mężczyzny pobrano krew do badań, które ma dać odpowiedź, w jakim stanie kierował pojazdem mechanicznym. W trakcie dalszych czynności okazało się również, że mieszkaniec gminy Okonek, posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policja przypomina:

  • kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (Art. 178a. KK).

  • kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 (Art. 244 KK)

Dodatkowo jeżeli osoba była wcześniej skazana za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 000 złotych, do 60 000 złotych.

Źródło: KPP Złotów/asp. Damian Pachuc

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika