iWlkp.pl reklamy
KPP Wolsztyn

Nieustąpienie pierwszeństwa i dachowanie

Zdjęcie: KPP Wolsztyn

We wtorek, 1 sierpnia 2023 roku, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wolsztyńskiej komendy dwukrotnie podejmowali interwencje, których przyczyną były zdarzenia drogowe. Do pierwszego z nich doszło w Starym Widzimiu, do drugiego na drodze pomiędzy Świętnem i Wilczem. Uczestnicy obu kolizji nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kierujący pojazdami sprawcy ukarani zostali mandatami.

01.08.2023 r. kilkanaście minut po godzinie ósmej rano dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu, do którego doszło w Starym Widzimiu. Jak się okazało, kierująca Fiatem Seicento niespełna 19-letnia mieszkanka Grodziska Wielkopolskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się Renaultem Clio mężczyźnie doprowadzając do zderzenia pojazdów. Następstwem feralnego manewru nie były jednak poważne obrażenia, których doznaliby uczestnicy tego zdarzenia. Oboje kierujący byli też trzeźwi, co potwierdziła badania alkotestem. Kierująca, która doprowadziła do kolizji ukarana została mandatem w wysokości 1200 zł.

Do następnego zdarzenia doszło ok. godz. 10:00 na drodze nr 314 pomiędzy Świętnem, a Wilczem. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że kierująca Peugeotem 206 kobieta na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu doprowadzając do dachowania. W pojeździe oprócz kierującej znajdowały się dwie osoby, w tym kilkuletnie dziecko. Szczęśliwie żadna z osób nie odniosła poważniejszych obrażeń. Kierująca była trzeźwa. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem w wysokości 1100 złotych.

Źródło: KPP Wolsztyn
- Fotorelacja -


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika