iWlkp.pl reklamy
PKP PLK

Nowe przejście pod torami

Zdjęcie: PKP PLK S.A/Radosław Śledziński

Nowe pieszo-rowerowe przejście pod torami linii Poznań – Szczecin w Kiekrzu zwiększy bezpieczeństwo na kolejowej trasie. Mieszkańcy zyskają sprawniejszą komunikację i dogodny dostęp do terenów rekreacyjnych. Przejście będzie dostępne dla pieszych i rowerzystów w drugiej połowie lutego br. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na inwestycję ok. 14 mln zł.

Przejście w Kiekrzu zwiększy bezpieczeństwo na dwutorowej linii kolejowej Poznań – Szczecin i zapewni dogodniejszą komunikację w Kiekrzu. Obiekt, przeznaczony dla pieszych oraz rowerzystów, łączy ulicę Ostrą z Krętą. Trasa skraca drogę m.in. w stronę Jeziora Kierskiego Małego. Zakończyły się zasadnicze prace przy budowie. W połowie lutego – po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie – tunel zostanie udostępniony mieszkańcom.

– Inwestycje realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie tylko zwiększają bezpieczeństwo na kolejowych trasach, ale usprawniają również komunikację wokół linii. Tylko w województwie wielkopolskim zbudowaliśmy kilkanaście bezkolizyjnych przejść i skrzyżowań kolejowo drogowych. Take rozwiązanie za miesiąc będzie także udostępnione w Kiekrzu – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się – nie ma barier architektonicznych. Przejście pod torami z chodnikiem i asfaltową ścieżką rowerową ma 16 m długości i 6 m szerokości. Nowy trakt łącznie ma ok. 200 m i łączy się z drogami gminnymi po obu stronach torów. Przygotowano jasne oświetlenie i monitoring.

Na poprawę bezpieczeństwa i zapewnienie dogodnej komunikacji w Kiekrzu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły ok. 14 mln zł (netto). Przedsięwzięcie „Budowa przejścia pieszo-rowerowego pod torami w ciągu ulicy Ostra i Kręta w Kiekrzu” to dodatkowe prace, realizowane na linii Poznań – Szczecin. Linia przechodzi także modernizację w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie”.

 

Źródło: PKP PLK S.A/Radosław Śledziński

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika