Policja Śrem

Odzyskali luksusowe pojazdy

Odzyskali luksusowe pojazdy
Zdjęcie: KPP Śrem

Śremscy policjanci wspólnie ze Strażą Graniczną i funkcjonariuszami z KWP Poznań odzyskali auta o łącznej wartości prawie miliona złotych.

Dobra współpraca służb to klucz do sukcesu w walce z przestępczością. Dzięki wspólnym działaniom policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i KWP Poznań odzyskane zostały cztery luksusowe pojazdy.
 
To samochody marek KIA i Lexus. Auta zostały skradzione na terenie Niemiec i Hiszpanii. Łączna wartość odzyskanego mienia to aż 970 000 złotych.
 
Do odzyskania aut przyczynił się długofalowy proces pracy operacyjnej funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy wpadli na trop pojazdów w Wielkopolsce. Następnie do działań włączyli się śremscy kryminalni wraz z ekspertami z zakresu cyberprzestępczości. Skuteczna realizacja doprowadziła do odzyskania aut, potwierdzono także, że doszło do ingerencji w numery identyfikacyjne (VIN).

 


Źródło: KPP Śrem





Czytaj również

iWlkp.pl reklamy
WALBET

iWlkp.pl reklamy
LAGWOOD2

iWlkp.pl reklamy
PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN