iWlkp.pl reklamy
Z prokuratury

Opiekunka miała wykorzystywać seksualnie dzieci i przekazywać je w tym celu innym osobom

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zakończyła śledztwo dotyczące przemocy fizycznej i psychicznej, a także seksualnej stosowanej wobec ukraińskich dzieci przez ich opiekunkę. Oskarżona w tej sprawie Svietlana P. nadal przebywa w areszcie śledczym. Przestępstwa, których popełnienie zarzuca jej Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, zagrożone są maksymalną karą 15 lat więzienia.

23 marca tego roku do Sądu Okręgowego w Poznaniu trafił akt oskarżenia przeciwko Svietlanie P. prowadzącej w Ukrainie i Polsce rodzinny dom dziecka. Prokurator zarzuca wymienionej popełnienie przestępstw polegających na znęcaniu się ze szczególnym okrucieństwem nad dziesięciorgiem ukraińskich dzieci.

Zebrane dowody potwierdziły, że pozostający pod jej opieką małoletni pokrzywdzeni byli przez nią bici, zastraszani i poniżani. Śledztwo wykazało, że oskarżona ograniczała dzieciom dostęp do toalety, a także jedzenia oraz picia, doprowadzając w niektórych przypadkach do ich skrajnego niedożywienia. Ponadto stosując przemoc wykorzystała seksualnie część z nich oraz przekazywała je w tym celu innym osobom. Ten przestępczy proceder trwał od marca 2020 roku do kwietnia 2022 roku, a oskarżona uczyniła sobie z niego stałe źródło dochodu.

Svietlana P. przyznała się jedynie do znęcania. Od dnia zatrzymania przebywa w areszcie śledczym. Przestępstwa, o które jest oskarżona zagrożone są maksymalną karą 15 lat więzienia.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Poznaniu

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika