iWlkp.pl reklamy
KPP Rawicz

Oszukiwała na aukcjach charytatywnych na rzecz chorych dzieci

20-letnia mieszkanka gminy Miejska Górka żerowała na aukcjach charytatywnych, oszukując wystawców przedmiotów licytowanych na rzecz dzieci wymagających kosztownego leczenia. Młoda kobieta dopuściła się 47 takich oszustw. Za każdym razem po „wygranych” licytacjach przedstawiała podrobione potwierdzenie dokonania wpłaty, odbierała wylicytowany przedmiot i wystawiała na sprzedaż na portalach handlowych lub zostawiała sobie. Kobiecie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Mieszkanka gminy Miejska Górka od 18 listopada ubiegłego roku do 14 stycznia bieżącego roku wylicytowała 47 rzeczy i oszukała tyle samo osób na łączną kwotę 7 tysięcy złotych. W tym czasie odbywały się aukcje na Facebooku na rzecz dwóch dziewczynek z powiatu rawickiego. Pieniądze były zbierana na kosztowne leczenie tych dzieci. Wówczas różnego rodzaju przedmioty, wiele osób wystawiało na licytacje. Pieniądze w większości z licytacji trafiały na konto przypisane obu zbiorkom na Fundacje Siepomaga, ale w przypadku rzeczy wylicytowanych przez 20-latkę tak nie było. Mechanizm oszustki był następujący. „Wygrywała” upatrzone przez siebie licytacje następnie fabrykowała potwierdzenia dokonania wpłaty wpisując na nich komputerowo zadeklarowane, ale niewpłacone pieniądze. Kolejno umieszczała te fałszywki w komentarzu do wygranej licytacji i odbierała przedmiot.

W ten sposób wyłudziła między innymi innymi wózek dziecięcy, ubranka dziecięce, zabawki, rowerek, bujaczek czy fotelik do karmienia dziecka.

Oszustka nie potrafiła wyjaśnić swojego zachowania. Usłyszała zarzuty, za które grozi od 6 miesięcy do 8 lat. Część przedmiotów została odzyskana.

Źródło: KPP Rawicz

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika