iWlkp.pl reklamy
Poradnik

Peeling skóry głowy

Peeling, czyli usuwanie martwego naskórka jest czymś powszechnym. Peelingujemy twarz, łokcie, kolana czy pięty, jednak mało osób wie, że można, a w zasadzie nawet powinno się go przeprowadzać na skórze głowy. Dlaczego?

Peeling skóry głowy, błędnie nazywany często peelingiem włosów, pomaga usuwać pozostałości po kosmetykach, których na co dzień używamy do pielęgnacji naszych włosów. Są to resztki szamponów i odżywek czy też produkty do stylizacji. Dodatkowo podczas wykonywania tego zabiegu poprawia się ukrwienie skóry głowy, cebulki są dotleniane a oczyszczona skóra łatwiej wchłonie składniki odżywcze. Do niewątpliwych zalet stosowania peelingu można zaliczyć także podniesienie włosów u nasady, wolniejsze przetłuszczanie się włosów, szybszy ich wzrost oraz zmniejszenie ich wypadania. Będą także bardziej lśniące i mocniejsze.

 

Co ile robić peeling skóry głowy?

Zacznij od stosowania peelingu raz w tygodniu (nie częściej!). Kiedy zauważysz poprawę, rób go co dwa tygodnie, a ostatecznie zmniejsz częstotliwość do 1 razu w miesiącu.

 

Póki co peelingi do skóry głowy nie są jeszcze czymś popularnym, w związku z tym można napotkać na problemy z ich dostępnością w sklepach. Z pomocą może przyjść w takim przypadku samodzielne wykonanie peelingu – w Internecie dostępnych jest mnóstwo informacji na ten temat.

 

Jak wykonywać peeling głowy?

Nałóż peeling na zwilżoną skórę głowy, masuj, następnie spłucz, a włosy umyj delikatnym szamponem.






Czytaj również

iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika