Peeling skóry głowy, błędnie nazywany często peelingiem włosów, pomaga usuwać pozostałości po kosmetykach, których na co dzień używamy do pielęgnacji naszych włosów. Są to resztki szamponów i odżywek czy też produkty do stylizacji. Dodatkowo podczas wykonywania tego zabiegu poprawia się ukrwienie skóry głowy, cebulki są dotleniane a oczyszczona skóra łatwiej wchłonie składniki odżywcze. Do niewątpliwych zalet stosowania peelingu można zaliczyć także podniesienie włosów u nasady, wolniejsze przetłuszczanie się włosów, szybszy ich wzrost oraz zmniejszenie ich wypadania. Będą także bardziej lśniące i mocniejsze.
Co ile robić peeling skóry głowy?
Zacznij od stosowania peelingu raz w tygodniu (nie częściej!). Kiedy zauważysz poprawę, rób go co dwa tygodnie, a ostatecznie zmniejsz częstotliwość do 1 razu w miesiącu.
Póki co peelingi do skóry głowy nie są jeszcze czymś popularnym, w związku z tym można napotkać na problemy z ich dostępnością w sklepach. Z pomocą może przyjść w takim przypadku samodzielne wykonanie peelingu – w Internecie dostępnych jest mnóstwo informacji na ten temat.
Jak wykonywać peeling głowy?
Nałóż peeling na zwilżoną skórę głowy, masuj, następnie spłucz, a włosy umyj delikatnym szamponem.
Poprzednia
Następna