iWlkp.pl reklamy
KMP POZNAŃ

Pięć osób zatrzymanych w związku z kradzieżą

Pięć osób zostało zatrzymanych za kradzież sklepową. To efekt działań policjantów z Dopiewa, Przeźmierowa oraz Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Sprawcy usłyszeli już zarzuty za które grozi im do 5 lat więzienia. Wobec jednego z nich - obcokrajowca, policjanci wystosowali wniosek o wydanie decyzji o zobowiązaniu go, do powrotu do swojego kraju.

Wszystko rozpoczęło się 24 stycznia br. W godzinach popołudniowych, pracownik ochrony jednego z marketów na terenie Lusówka, zauważył na półkach sklepowych w dziale z alkoholem, spore braki asortymentu.

Od razu przejrzał zapisy z nagrań monitoringu, które jak się okazało, zarejestrowały kilka osób zamieszanych w kradzież alkoholu, artykułów spożywczych oraz przemysłowych.

W tym samym czasie, pracownik otrzymał informację, że niedaleko sklepu na przystanku autobusowym, znajdują się podejrzanie zachowujące się osoby.

Ochroniarz wyszedł to sprawdzić i natychmiast o swoich spostrzeżeniach zawiadomił służby. Po chwili był już w stałym kontakcie telefonicznym z policjantami.

Wspólne ustalenia i przekazywane na bieżąco informacje dotyczące przemieszczającej się grupy podejrzewanych mężczyzn, doprowadziły mundurowych do konkretnego miejsca, gdzie prawdopodobnie ukryli się złodzieje z łupem.

Policjanci przy pomocy strażaków weszli do jednego z domów w Tarnowie Podgórnym i zatrzymali pięć osób. Ponadto w trakcie przeszukania odzyskali skradziony chwilę wcześniej towar o wartości prawie 2 tys. złotych.

W trakcie ustaleń wyszło na jaw, że cały przestępczy proceder zorganizowany był w taki sposób, że trzech mężczyzn pakowało towar z półek, jeden podawał im wózki sklepowe, a piąty wspólnik stał przy wyjściu i ułatwiał im drogę ucieczki.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 23 do 47 lat. Jak się okazało, jeden z nich – obcokrajowiec był dobrze znany miejscowym policjantom z wcześniejszych interwencji. Śledczy przeanalizowali wszystkie prowadzone wobec niego postępowania. Wynikało z nich, że był już wielokrotnie notowany i zatrzymany przez policjantów w związku z przestępstwami dotyczącymi głównie kradzieży oraz uszkodzeniami mienia.

Z uwagi na notoryczne nieprzestrzeganie polskiego prawa oraz liczne interwencje wobec niego podejmowane, policjanci wystąpili do Straży Granicznej z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej go, do powrotu  do swojego kraju. Kolejnego dnia 37-latek został przekazany strażnikom granicznym i przewieziony do ośrodka w Przemyślu, gdzie procedura deportacji zostanie zakończona.

Źródło: KMP Poznań/podkom. Marta Mróz

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika