iWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Po 30 dniach kara od starosty

Kierowcy, którzy zakupili auta lub ci, którzy je sprzedali, często nie spieszą się z zarejestrowaniem lub wyrejestrowaniem samochodu. W teorii grozi za to mandat, jednak w praktyce trudno o niego.

Kierowcy, którzy mają tendencję do odkładania spraw na później, powinni mieć się na baczności. Ministerstwo Środowiska przygotowało projekt ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Ustawa ta ma także dotyczyć właścicieli samochodów. Projekt ustala, że właściciele pojazdów na rejestrację lub wyrejestrowanie pojazdów będą mieli 30 dni. Jeżeli nie dotrzymają terminu muszą liczyć się z surową karą. Termin ten będzie liczony od dnia kupna auta.

 

Dotychczas osoba, która kupiła jak i ta która sprzedała auto miała obowiązek w ciągu 30 dni zawiadomić starostę o tym fakcie. Często było to ignorowane przez kierowców, bo nikt nie mówił wprost o karach. Teraz ma być inaczej. Za niezarejestrowanie lub niewyrejestrowanie pojazdu można zapłacić mandat w wysokości nawet do 1 000 zł. Kary mają być nakładane przez starostę, a środki stanowić dochód powiatu.


Czytaj również

MACII ZŁOMOWANIE POJZADÓW
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika